LR Parfémy a vše o nich

 

Co je vlastně hlava, srdce a základ parfému?

Hlavní, srdeční a základní črta parfému jsou tři stavební kameny, z nichž se parfém skládá, které na sebe postupně navazují a plynule se spojují v perfektní harmonii:
Hlava parfému je úvodním vstupem do vůně, první dojem z parfému bezprostředně po nanesení. Hlava parfému rozhoduje o tom, zda se nám vůně líbí nebo ji odmítneme.

parfemy vse o nich
Srdeční črta se rozvine poté, co již téměř odezněla hlava parfému. Srdeční črta je střední část parfému (vlastní charakter parfému) a je vnímána značně déle než špičková črta.
Základní črta tvoří třetí a poslední část rozvíjení vůně. Je obsažená také v hlavní a srdeční notě, přetrvává ale jako jediná ještě po několika hodinách.

Jak mám parfém správně uchovávat?

Parfém by se měl uchovávat na chladném a suchém místě, nejlépe v originálním obalu. Silné sluneční záření a teplo mohou změnit barvu parfému a snížit intenzitu i trvanlivost vůně. Parfém byste měli spotřebovat pokud možno do jednoho roku.

Kam by se měla vůně nanášet?

Ideální jsou ta místa na těle, která jsou zvlášť dobře prokrvená. Zde je pokožka teplá, což vůni umožňuje nejlépe se rozvinout. Tato místa najdeme na krku, dekoltu, na vnitřní části zápěstí, v podkolenních jamkách, v loketních jamkách a na šíji. Nezapomeňte na onu pověstnou jednu kapku nanesenou za ušním boltcem!

Jak se parfém správně nanáší?

Parfém nastříkejte a nechejte zaschnout na pokožce (případně se lehce dotkněte zápěstí). V žádném případě nevmasírujte ani neroztírejte na pokožce, protože se tím může ztratit intenzita vůně.
Parfém Absolu se kvůli své vysoké koncentraci vonných olejů používá jen decentně – většinou stačí jedna kapka.

Proč svůj vlastní parfém po chvíli již nevnímám?

To je přirozený efekt přivyknutí. Jestliže stále používáte stejnou vůni, váš nos si po nějaké době na tuto vůni zvykne a potlačí ji. Ostatní ve vašem okolí mohou naproti tomu vůni dále vnímat ještě intenzivně. Náš tip: Střídejte proto častěji parfémy! Neomezujte se na jednu oblíbenou vůni, ale používejte různé parfémy podle nálady nebo příležitosti.

Jak najdu správnou vůni?

Důležité je zvážit, kdy byste chtěli vůni používat. Úlohu hraje roční období (v létě spíše lehké, svěží parfémy, v zimě klidně těžší, intenzivní vůně) i příležitost (např. pracovní den v kanceláři, sport nebo sváteční večery). Vůně musí samozřejmě odpovídat vašemu typu: jste spíše přirozeně sportovní nebo elegantní či romantičtí? – zde LR nabízí velký výběr z rozmanitých vůní. Abyste našli tu správnou, pomůže jen otestovat si ji na vlastní kůži. K tomu vám LR nabízí praktickou kazetu s testery parfémů. Doporučujeme vůni nejdříve vyzkoušet na testovacím proužku. Pokud se vám bude líbit, otestujte ji ještě jednou na pokožce, neboť teprve tam se vůně správně rozvine.
Tip: vyzkoušejte maximálně 4 vůně za sebou a udělejte si krátkou přestávku, protože nos bude jinak rychle přetížený.

Jaký je rozdíl mezi Eau de Parfum, Eau de Toilette, atd.?

Vůně jsou nabízeny v různých formách, které se vyznačují různě vysokými podíly parfémových olejů. Nejvyšší podíl parfémových olejů má parfém Absolu. Poté následují Eau de Parfum (EdP) a Eau de Toilette (EdT).

Proč voní stejná vůně na každém člověku jinak?

Podstatné jsou vlastnosti pokožky i naše výživa. Parfém reaguje s vlastní vůní naší kůže a rozvíjí tím zcela individuální vyzařování. Parfém na suché pokožce tak nemůže vonět stejně intenzivně jako na mastné pokožce. Může se proto také stát, že vůně, kterou máte rádi na jiné osobě, se u vás bude rozvíjet zcela jinak. Vedle vlastností pokožky jsou rozhodujícími faktory pro vnímání vůně nálada a denní doba. Co večer voní skvěle, může přes den působit příliš intenzivně.

Jak prodloužím trvanlivost vůně na pokožce?

Za prvé: vůně vydrží různě dlouho, podle toho, jaké látky obsahují. Citrusové a zelené črty například vyprchají rychleji, naproti tomu dřevité
a orientální črty zůstanou na pokožce mnohem déle.
Za druhé: trvanlivost vůně se liší podle individuálních vlastností pokožky nositele.
Vůně tak např. drží na teplé a pulzující pokožce lépe než na studené pokožce. Aby se prodloužil zážitek z vůně, aplikujte ji v průběhu dne ještě jednou nebo před jejím nanesením použijte produkty pro péči o tělo ze stejné vonné série.

Vysoce kvalitní parfémy pro ženy i pro muže Vám nabídneme v e-shopu.